Würth Schweizer Cup 2015/2016
Würth Schweizer Cup - Final
16:15
FC Lugano (SL)
-
FC Zürich (SL)
Würth Schweizer Cup - 1/2 - Final
19:00
FC Luzern (SL)
-
FC Lugano (SL)
20:45
FC Sion (ChL)
-
FC Zürich (SL)
Würth Schweizer Cup - 1/4 - Final
18:00
FC Aarau (ChL)
-
FC Luzern (SL)
18:30
FC Thun Berner Oberland (ChL)
-
FC Zürich (SL)
14:30
FC Lugano (SL)
-
FC Köniz (1.)
nV
15:30
FC Sion (ChL)
-
FC Basel 1893 (SL)
nE
Würth Schweizer Cup - 1/8 - Final
19:30
SV Muttenz (1.)
-
FC Basel 1893 (SL)
19:30
FC Wettswil-Bonstetten (1.)
-
FC Thun Berner Oberland (ChL)
19:30
FC Red Star ZH (2. Int.)
-
FC Köniz (1.)
20:00
FC St. Gallen 1879 (SL)
-
FC Luzern (SL)
19:15
FC Aarau (ChL)
-
FC Le Mont (ChL)
19:30
BSC Young Boys (SL)
-
FC Zürich (SL)
19:30
FC Schaffhausen (ChL)
-
FC Sion (ChL)
nV
19:30
FC Winterthur (SL)
-
FC Lugano (SL)
Würth Schweizer Cup - 1/16 - Final
19:00
FC Köniz (1.)
-
Grasshopper Club Zürich (SL)
19:00
FC Lausanne-Sport (SL)
-
FC Thun Berner Oberland (ChL)
16:00
FC Red Star ZH (2. Int.)
-
FC Azzurri 90 LS (2.)
nE
17:00
AC Bellinzona (PL)
-
FC Lugano (SL)
nV
17:30
FC La Chaux-de-Fonds (1.)
-
FC Aarau (ChL)
17:45
FC Winterthur (SL)
-
FC Biel-Bienne (ChL)
nE
17:45
FC Schaffhausen (ChL)
-
FC Wil 1900 (ChL)
nV
18:00
FC Breitenrain (PL)
-
FC St. Gallen 1879 (SL)
19:00
FC Sierre (2.)
-
FC Wettswil-Bonstetten (1.)
19:30
FC Wohlen (1.)
-
FC Zürich (SL)
14:00
SC YF Juventus (1.)
-
FC Basel 1893 (SL)
14:30
FC Münsingen (1.)
-
FC Sion (ChL)
15:00
Neuchâtel Xamax FCS (ChL)
-
FC Luzern (SL)
15:30
FC Martigny-Sports (2. Int.)
-
FC Le Mont (ChL)
15:30
FC Bulle (PL)
-
SV Muttenz (1.)
16:00
FC Chiasso (PL)
-
BSC Young Boys (SL)
Würth Schweizer Cup - 1/32 - Final
16:00
FC Red Star ZH (2. Int.)
-
FC Naters Oberwallis (1.)
16:30
FC Konolfingen (2.)
-
FC Martigny-Sports (2. Int.)
nE
17:00
AS Castello (2.)
-
FC Lugano (SL)
17:00
FC Bulle (PL)
-
FC Dardania Lausanne I (2. Int.)
17:00
FC Pied du Jura I (3.)
-
FC Münsingen (1.)
17:00
FC Uzwil (1.)
-
FC Sierre (2.)
nE
17:30
SC Kriens (PL)
-
BSC Young Boys (SL)
18:00
FC La Chaux-de-Fonds (1.)
-
Zug 94 (2. Int.)
nV
18:00
Meyrin FC (1.)
-
FC Basel 1893 (SL)
18:00
FC Hausen a/A 1 (4.)
-
FC St. Gallen 1879 (SL)
18:00
FC Küsnacht 1 (3.)
-
FC Wohlen (1.)
18:00
FC Bavois (PL)
-
FC Wil 1900 (ChL)
18:30
FC Rheineck 1 (4.)
-
FC Köniz (1.)
19:00
FC Pratteln (2. Int.)
-
SV Muttenz (1.)
nV
19:30
FC Solothurn (1.)
-
FC Thun Berner Oberland (ChL)
19:30
FC Länggasse (4.)
-
FC Wettswil-Bonstetten (1.)
20:00
SC Buochs (2. Int.)
-
FC Le Mont (ChL)
nV
14:00
SC Cham (PL)
-
Grasshopper Club Zürich (SL)
14:00
FC Brunnen (2. Int.)
-
FC Sion (ChL)
14:30
FC Härkingen (2.)
-
FC Breitenrain (PL)
15:00
FC United Zürich 1 (3.)
-
FC Aarau (ChL)
15:00
FC Stade Nyonnais (PL)
-
FC Chiasso (PL)
nE
15:00
FC Matran I (2.)
-
AC Bellinzona (PL)
15:00
FC Tavannes/Tramelan (2. Int.)
-
FC Zürich (SL)
15:30
Servette FC (SL)
-
FC Luzern (SL)
16:00
FC Ticino (3.)
-
FC Lausanne-Sport (SL)
16:00
SC Brühl SG (PL)
-
Neuchâtel Xamax FCS (ChL)
16:00
FC Gontenschwil (3.)
-
FC Azzurri 90 LS (2.)
16:00
FC Arbon 05 1 (2.)
-
SC YF Juventus (1.)
16:00
FC Grand-Saconnex (1.)
-
FC Biel-Bienne (ChL)
16:00
SR Delémont (PL)
-
FC Winterthur (SL)
16:00
BSC Old Boys (2. Int.)
-
FC Schaffhausen (ChL)