Helvetia Schweizer Cup 2018/2019
Helvetia Schweizer Cup - Final
14:00
FC Basel 1893 (SL)
-
FC Thun Berner Oberland (ChL)
Helvetia Schweizer Cup - 1/2 - Final
20:15
FC Luzern (SL)
-
FC Thun Berner Oberland (ChL)
20:15
FC Zürich (SL)
-
FC Basel 1893 (SL)
Helvetia Schweizer Cup - 1/4 - Final
20:30
FC Sion (ChL)
-
FC Basel 1893 (SL)
19:30
FC Thun Berner Oberland (ChL)
-
FC Lugano (SL)
20:15
FC Zürich (SL)
-
SC Kriens (PL)
18:00
FC Luzern (SL)
-
BSC Young Boys (SL)
Helvetia Schweizer Cup - 1/8 - Final
19:30
FC Stade Nyonnais (PL)
-
BSC Young Boys (SL)
20:00
FC Wil 1900 (ChL)
-
FC Thun Berner Oberland (ChL)
20:00
FC Winterthur (SL)
-
FC Basel 1893 (SL)
20:00
FC Red Star ZH (2. Int.)
-
FC Zürich (SL)
20:30
FC Lugano (SL)
-
Neuchâtel Xamax (ChL)
19:30
FC Rapperswil-Jona (PL)
-
SC Kriens (PL)
19:30
FC Chiasso (PL)
-
FC Luzern (SL)
20:15
FC St. Gallen 1879 (SL)
-
FC Sion (ChL)
Helvetia Schweizer Cup - 1/16 - Final
20:00
FC Bavois (PL)
-
FC Rapperswil-Jona (PL)
nV
16:00
FC Echallens Région (1.)
-
FC Basel 1893 (SL)
16:00
FC Red Star ZH (2. Int.)
-
SC Cham (PL)
17:30
Servette FC (SL)
-
FC Luzern (SL)
17:30
FC Wohlen (1.)
-
FC Wil 1900 (ChL)
17:30
AC Bellinzona (PL)
-
FC Winterthur (SL)
19:00
FC Breitenrain (PL)
-
FC Zürich (SL)
19:00
FC Schaffhausen (ChL)
-
BSC Young Boys (SL)
19:30
FC Azzurri 90 LS (2.)
-
FC Lugano (SL)
14:00
FC Moutier (2.)
-
FC Thun Berner Oberland (ChL)
15:00
FC Stade Nyonnais (PL)
-
Grasshopper Club Zürich (SL)
15:30
FC Aarau (ChL)
-
Neuchâtel Xamax (ChL)
15:30
FC Fleurier I (3.)
-
SC Kriens (PL)
15:30
FC Klingnau (2.)
-
FC Chiasso (PL)
nV
16:00
FC Muri (1.)
-
FC St. Gallen 1879 (SL)
16:00
FC Lausanne-Sport (SL)
-
FC Sion (ChL)
Helvetia Schweizer Cup - 1/32 - Final
14:30
FC Willisau (2.)
-
FC Breitenrain (PL)
16:00
Zug 94 (2. Int.)
-
FC Red Star ZH (2. Int.)
16:00
FC Frauenfeld 1 (2. Int.)
-
FC Rapperswil-Jona (PL)
16:00
FC Solothurn (1.)
-
FC Stade Nyonnais (PL)
16:30
FC Amriswil 1 (2.)
-
FC Aarau (ChL)
nV
17:00
SC Goldau (2. Int.)
-
FC Bavois (PL)
17:00
FC Malcantone (2.)
-
FC Moutier (2.)
17:00
FC Veyrier Sports 1 (2. Int.)
-
FC Thun Berner Oberland (ChL)
17:30
AC Bellinzona (PL)
-
SC YF Juventus (1.)
17:30
FC Bellach (2.)
-
FC Chiasso (PL)
17:30
FC Uzwil (1.)
-
FC Wil 1900 (ChL)
18:00
AS Novazzano (2.)
-
FC Echallens Région (1.)
18:00
FC Erde (4.)
-
FC Azzurri 90 LS (2.)
18:00
FC Kosova (1.)
-
FC Lausanne-Sport (SL)
18:00
FC Concordia Basel (1.)
-
FC Zürich (SL)
18:00
FC Greifensee 1 (2.)
-
FC Winterthur (SL)
18:00
FC Langnau (3.)
-
SC Kriens (PL)
18:00
Meyrin FC (1.)
-
SC Cham (PL)
18:00
FC Meilen 1 (3.)
-
Servette FC (SL)
18:15
FC Montlingen 1 (2.)
-
FC Basel 1893 (SL)
18:30
FC Grand-Saconnex (1.)
-
FC Muri (1.)
nV
19:00
FC Portalban/Gletterens (1.)
-
FC Wohlen (1.)
nV
19:00
FC Köniz (1.)
-
FC Sion (ChL)
19:30
FC Biel-Bienne 1896 (PL)
-
BSC Young Boys (SL)
14:00
SC Buochs (2. Int.)
-
Grasshopper Club Zürich (SL)
14:30
FC Freienbach (1.)
-
FC Schaffhausen (ChL)
15:00
FC Ueberstorf I (2. Int.)
-
FC St. Gallen 1879 (SL)
15:00
FC Dietikon (1.)
-
FC Lugano (SL)
15:00
FC Gland I (2.)
-
FC Luzern (SL)
15:30
FC Klingnau (2.)
-
FC Bramois (2.)
15:30
FC Fleurier I (3.)
-
FC Nidau (3.)
16:00
Yverdon Sport FC (SL)
-
Neuchâtel Xamax (ChL)